wersja engine 5

info

download

instalacja

zabezpieczenia

news

integracja

moduły

skórki

upgrade

prefixy

licencja

faq

kontakt

testuj

życzenia
uwagi
pytania
i zażalenia

MODUŁY

Moduły zamieszczone poniżej należy umieścić w katalogu "kgbmod", któremu należy nadać pełne prawa.

sesskglogadmin
Moduł umożliwiający administrowanie księgą z poziomu strony www. Zalecany. Domyślnie włączony.

nobr
Moduł usuwający "wiszące litery" na końcu linii.

capslockkiller
Moduł anty-capslockowy (jeżeli nie lubimy tych, którzy wpisów dokonują z włączonym caps-lockiem). Wpis taki jest zamieniany metodą - wszystkie pierwsze litery wyrazów wielkie, pozostałe - zamieniane na małe.

html
Moduł pozwalający administratorowi księgi umieszczać we wpisach kod html oraz dokonywać wpisów bez ramki (np. reklama pomiędzy wpisami, flash informacyjny z jakiejś okazji itp.). == opis użycia ==. Wersja z poprawionym bezpieczeństwem zapobiegająca możliwości wrzucenia wpisu html przez osobę niepowołaną.

statyst
Moduł statystyk - zlicza ilość wejść do księgi, ilość wejść danego dnia (i poprzedniego), pokazuje ilość wpisów oraz ilość komentarzy.

iconz196 (z dnia 02.04.2014)
Wyświetla u dołu księgi ikonki informujące o tym, jakie moduły zostały zainstalowane.

sercz
Prosty moduł wyszukiwania wpisów; po zainstalowaniu pod tabelką pojawi się pole tekstowe; wyszukiwanie po nickach i treści; wyświetlają się wszystkie wpisy, które zawierają w treści wpisu/komentarza lub w nicku wpisującego/komentującego szukany ciąg znaków.

email
Moduł wyświetlający adresy e-mail w postaci linków.

fuckwords
Moduł nie pozwalający na dokonanie wpisów zawierających wybrane wyrazy (np. wulgaryzmy). Link do skryptu edytującego pojawi się automatycznie na dole księgi po zalogowaniu w panelu administracyjnym. Można też pobrać sobie tutaj gotowy plik fuckwords.txt (który należy, po rozpakowaniu, wrzucić do katalogu "kgbmod" i nadać pełne prawa). Plik ten zawiera podstawowe wyrazy, które przydają się do blokowania najbardziej idiotycznych robotów.

autoarchive
Moduł dla tych, którzy nie lubią bawić się w ręczne archiwizacje lub dla tych, którzy posiadają konta na serwerach z ograniczeniami wielkości plików; pozwala na automatyczne tworzenie nowego archiwum gdy wielkość pliku z wpisami lub komentarzami przekroczy podaną wartość. Ustawienia znajdują się wewnątrz modułu.

mailtoadmin
Prosty moduł, który powoduje wysłanie maila do autora strony, gdy ktoś dokona wpisu. Przydatne na stronach, na których wpisy pojawiają się rzadko. Adres e-mail ustawia się wewnątrz modułu. Uwaga! Darmowe serwery oraz być może niektóre tańsze nie posiadają aktywnej funkcji wysyłania e-maili!

vain
Moduł wprowadzający możliwość pogrubiania tekstu metodą [b]tekst[/b], pochylania metodą [i]tekst[/i] oraz tworzenia cytatów za pomocą [quote]tekst[/quote]. W module tym można umieścić też kod php dokonujący innych modyfikacji na tekście (dla tych, którzy znają nieco PHP).

xantiflud
Moduł ograniczający możliwość floodowania księgi i wprowadzania bezsensownych wpisów. Wewnątrz możliwość ustawienia maksymalnej liczby linków we wpisie (defaultowo cztery).

moderate
Moduł załącza księgę w tryb moderowany; po wejściu w administrację, w przypadku dodania nowych wpisów lub komentarzy, pojawi się u góry pierwszy dodany i nie zaakceptowany wpis lub komentarz do zaakceptowania (lub odrzucenia) przez administratora; po zaakceptowaniu lub odrzuceniu pojawi się kolejny wpis lub komentarz (aż do wyczerpania nie dodanych wpisów); moduł nie wysyła maila do administratora z informacją o nowym wpisie - tą funkcję pełni moduł "mailtoadmin".

marknewposts
Moduł oznacza nowe posty (i komentarze) poprzez dodanie mrugającego NEW przy poście (animowane gify - możliwe do podmiany na inne). GIFy są umieszczone w skórkach.

SR (Search & Replace)
Moduł
umożliwiający zamianę ciągów znaków w wyświetlanych tekstach; uwaga - rozróżnia wielkie i małe litery; może służyć do cenzurowania wpisów albo do robienia różnych śmiesznych przeróbek w tekstach gości (np. zamiana tekstu "brzydka" na "ładna" itp.) :).

token
Moduł wyświetlający token (graficzny obrazek) z cyframi, które należy przepisać, aby potwierdzić wpis. Wymaga kgengine przynajmniej w wersji 37. Być może nieco zmniejszające wygodę rozwiązanie ale na pewno bardziej zabezpieczające przed atakami robotów.

delayer
Uniemożliwia wstawienie drugiego wpisu/komentarza osobie przed chwilą wpisującej się, dopóki nie upłynie ustawiony w module czas.

konfigurator
umożliwia konfigurację księgi z poziomu panelu administracyjnego; niektóre funkcje (takie jak prefixy, kodowanie wpisów itd.) nie są możliwe do skonfigurowania przy pomocy tego modułu - większość jednak jest. Przy konfiguracji księgi, mimo pewnych zabezpieczeń, należy zwracać uwagę na sensowność ustawień tak jak w przypadku konfigurowania pliku "kgbzmienne.php". Konfiguracja stworzona przez konfigurator zapisywana jest do katalogu "kgbmod". 
puchary, statuetki, patery, medale, trofea sportowestroje sportowe, stroje piłkarskie, odzież sportowa, piłki, akcesoria sportowepuchary, statuetki, patery, medale, trofea sportoweTłumiki Rumia, auto serwis, mechanika pojazdowa